
Feel Good Jogurt
FitLine Feel Good Jogurt on valgurikas ja probiootiline funktsionaalne toiduaine, mis toetab seedimist, soolestiku mikrofloorat ja immuunsüsteemi tööd. Tänu elusatele bakterikultuuridele ja prebiootikumile (inuliin) aitab see tasakaalustada seedesüsteemi ning toetada seedimist, aidates säilitada soolestiku mikrofloora tasakaalu.
See on ideaalne neile, kes soovivad parandada oma seedimist ja tasakaalustada soolestiku tervist, pakkudes lisana valku ja kiudaineid, mis aitavad kaasa üldisele heaolule ning energiataseme tõusule.
Feel Good aitab:
- Toetada soolestiku tervist ja seedimist – Sisaldab mitut probiootilist bakterit, mis toetavad seedimist ja aitavad hoida mikrofloora tasakaalus.
- Toetada immuunsüsteemi – Prebiootiline kiudaine inuliin on oluline soolestiku tervise ja immuunsuse tugevdamiseks.
- Tasakaalustada soolestiku mikrofloorat – Probiootilised bakterid ja prebiootikumid aitavad hoida seedesüsteemi tervena ja toetavad normaalset soolestiku mikrofloora tasakaalu.
- Toetada lihaste talitlust ja taastumist – Valgurikas koostis aitab toetada lihaste normaalset talitlust ja aitab taastuda pärast treeningut.
- Toetada ainevahetust ja energiataset – Kiudainete ja valgurikas koostis aitab stabiliseerida veresuhkrut, energiataset, vähendada isusid ja soodustada tervislikku ainevahetust.
Feel Good Jogurti aspektid, mis toetavad laialdast tootespektrit ja hoolikalt valitud koostisosi:
1) Probiootikumide ja prebiootikumide kombinatsioon
- Sisaldab mitut probiootilist bakterikultuuri (Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus, Streptococcus thermophilus), mis aitavad taastada ja säilitada soolestiku tasakaalu ning tugevdada immuunsüsteemi.
- Inuliin (prebiootiline kiudaine) on probiootikumide „toit“, mis aitab nende kasulikku mõju suurendada ja parandab seedimist ning toitainete imendumist.
2) Valgurikas koostis
Vadakuvalk on kergesti seeditav ja aitab säilitada lihasmassi ning toetada taastumist. See muudab Feel Good Jogurti sobivaks ka aktiivse eluviisiga inimestele.
3) Aitab stabiliseerida energiataset ja ainevahetust
Tänu kiudainetele ja valkudele aitab jogurt stabiliseerida veresuhkru taset ja vähendada isusid, mis toetab tervislikku kehakaalu kontrolli ja pikaajalist energiat.
4) Toetab immuunsüsteemi ja vähendab põletikulisi reaktsioone
Probiootikumid ja kiudained aitavad parandada soolestiku mikrofloorat, mis on tihedalt seotud immuunsüsteemi tugevusega. Tervislik mikrofloora aitab vähendada ka seedetrakti põletikke.
5) Kergesti seeditav ja sobib igapäevaseks kasutamiseks
Kodus valmistatud probiootiline jogurt ei sisalda liigseid kunstlikke lisaaineid ega suhkrut. See sobib hästi hommikusöögiks, vahepalaks või pärast treeningut, toetades nii füüsilist taastumist kui ka üldist heaolu.
Feel Good Jogurti päevane soovitus ja valmistamine FitLine jogurtivalmistaja abil:
Lahusta 1 kotike (50,5 g) FitLine® Feel Good Jogurti pulber koos 1 liitri toasooja (u 20 °C) kooritud piimaga (0,3% rasva).
Piim võib olla ka kõrgema rasvasisaldusega – Jogurt tuleb kreemjam ja rikkalikuma maitsega.
Kasutusjuhend jogurti valmistamiseks:
1) Täida sisemine jogurtinõu poolenisti (või 300ml) kooritud piimaga, lisa järk-järgult FitLine Feel Good Jogurti pulbri sisu.
2) Vispelda hoolikalt, kuni pulber on täielikult lahustunud.
3) Lisa ülejäänud piim kuni märgistuseni (umbes 1 liiter) ja sega korralikult.
4) Pane kaas sisemisele jogurtinõule ja suru õhk välja, nii palju kui võimalik.
5) Vala keev vesi välimisse nõusse, kuni see ulatub sisemise nõu ülemise märgistuseni.
6) Aseta sisemine jogurtinõu välimisse nõusse.
7) Pane kaas välimisele nõule ja hoia jogurtit toatemperatuuril 10 tundi. Lühem valmimisaeg annab mahedama maitse, pikem aeg annab tulemuseks tugevama hapuka maitse.
8) Täiendavaks valmimiseks ja jahutamiseks pane valminud FitLine Feel Good Jogurt 8–10 tunniks külmikusse. Jogurti säilivusaeg külmikus on kuni 5 päeva. Soovituslik kombineerida FitLine Basics’iga.
Soovitused:
1) Soovituslik on tarbida 200 ml päevas.
2) Feel Good Jogurti puhul ei ole söögikordade vahel erilist pausi vaja pidada. Sa võid seda tarbida koos teiste toitudega või eraldi – oluline on vältida väga rasvase toiduga kombineerimist, kuna rasv võib vähendada probiootikumide tõhusust.
3) Parimateks aegadeks jogurti söömiseks on kommikusöök, vahepala või treeningujärgne aeg, kuna toetab seedimist ja annab kiiret energialaengut.
4) Rasvasem piim lisab jogurtile rohkem rasvlahustuvaid vitamiine (A, D, E, K) ja energiat, kuid ei mõjuta probiootikumide kasulikkust.
5) Kuna jogurt sisaldab valku ja probiootikume, võib vett koheselt peale juua. Kui soovid maksimaalset kasu, siis oota 10 minutit, et probiootikumid saaksid hästi mõjuda.